Perekonnaseisuasutused

Igasse perekonnaseisuasutusse ei või minna oma sugupuud uurima, kuid osades maakondades on see lubatud. Seal leiduvad materjalid on antud maakonna sündide, abielude ja surmade registrid alates 1. juulist 1926. aastast ning perekonnakirjad aastate 1926-1940 (1949) kohta selles maakonnas elanud isikute kohta. Pärast 1940. aastat neid enam alati ei täidetud (kohati täideti 1949. aastani), otsima peab kõikide sündide, abiellumiste ja surmade hulgast kuni käesoleva ajani.

Evangeelsete luterlike koguduse meetrika-ja personaalraamatud, apostlike õigeusu koguduste ning muude konfessioonide meetrika- ja usuühingute-raamatud perekonnaseisusündmustega kuni 30.06.1926, samuti Narva valla ja  Petserimaa perekonnanimede määramise protokollid, on üle antud Tartu Ajalooarhiivi (J. Liivi 4 Tartu 50409 www.eha.ee, kliendiinfo telefon 738 555).

Kõikide Tallinna linna evangeelsete luterlike koguduste, apostliku õigeusu koguduste meetrikaraamatud ja muude konfessioonide perekonnaseisu-sündmuste registreerimise raamatud kuni 30.06.1926 on üle antud Tallinna Linnaarhiivi (Tolli 6 10133, Tallinn).

Avaldus alates 01.07 1926 toimunud perekonnasündmuse dokumendi saamiseks tuleb saata vastava maavalitsuse perekonnaseisuosakonda, kus sündmus on registreeritud.

Perekonnakirjad, mida peeti kõigi Eesti Vabariigi kodanike kohta 1926 - 1944 (avati linna- või vallavalitsuses isiku elukoha järgi) asuvad vastava maavalitsuse perekonnaseisuosakonnas. Tallinna linna perekonnakirjad asuvad Tallinna linna perekonnaseisuametis (Tallinn, Pärnu mnt 67).

 

Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakond

Alates 01.01.2011 Siseministeeriumi Rahvastiku toimingute osakonna kodanike ametlikku vastuvõttu ei toimu.

Dokumentide väljastamine ja tellimine kokkuleppel kohapeal (Pikk t 61, Tallinn), info tel 612 5171 või tellimisel www.eesti.ee, info@siseministeerium.ee, postiaadressil Pikk 61 15065 TALLINN.

Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakond annab välja:

  • tõendeid ainult nende perekonnaseisusündmuste (sünni-, surma-, abielu- ja abielu lahutuse) kohta, mida maavalitsuste perekonnaseisuasutustes ei ole säilinud alates 01.07.1926;
  • ärakirju Petserimaa, Harjumaa, Jõgevamaa ja Ida-Virumaa valdade perekonnakirjadest;
  • ärakirju aastail 1920 kuni 1942 toimunud nimemuutmise otsuste kohta;
  • regionaalministri nimemuutmise käskkirjade kinnitatud ärakirju.

Sünni-, abielu -  või abielulahutuse dokument väljastatakse isikule, kelle kohta akt on koostatud, samuti tema esindajale. Esindaja tõendab oma volitust lihtkirjaliku volikirjaga. Surnud isiku perekonnasündmuste kohta väljastatakse tõend tema abikaasale ning lähedasele sugulasele.

Osakonna juhataja Enel Pungas, enel.pungas@siseministeerium.ee
Osakonna juhataja asetäitja Svetlana Toots svetlana.toots@siseministeerium.ee
Peaspetsialist Monika Savi, monika.savi@siseministeerium.ee

Tallinna perekonnaseisuamet
Pärnu mnt 67
10135 Tallinn
645 7480,
prksa@tallinnlv.ee
Vastuvõtt E 8.15-18; T 13-17; KN 8.15-17; R 8.15-13

Harju maavalitsuse kantselei rahvastiku toimingute talitus
Roosikrantsi 12
15077 Tallinn
Faks (0) 6118602
Juhataja Eevi Alaniit, 611 8761,
eevi.alaniit@mv.harju.ee
Spetsialist Ene Laas, 611 8762, ragna.aunroos@mv.harju.ee
Spetsialist Astrid Küüts,  611 8765, astrid.kyyts@mv.harju.ee
Spetsialist Vaike Tomingas, 611 8763, vaike.tomigas@mv.harju.ee
Spetsialist Viive Veide, 611 8764, viive.veide@mv.harju.ee 

Hiiu maavalitsuse kantselei
Leigri väljak 5
92401 Kärdla
Perekonnaseisutoimingute peaspetsialist
Anne Aljas, 463 6064, anne.aljas@mv.hiiumaa.ee 

 

Ida-Viru maavalitsuse kantselei Rahvastiku toimingute talitus
Keskväljak 1
41594 Jõhvi
Maavalitsus:
ivmv@ivmv.ee
Juhataja Raissa Gorski, 332 1222,  raissa.gorski@ivmv.ee
Peaspetsialist Malle Neidla, 332 1250, malle.neidla@ivmv.ee  
Peaspetsialist Irina Saltruk, 332 1226, irina.saltruk@ivmv.ee  
Peaspetsialist Niina Riimast, 332 1225, niina.riimast@ivmv.ee  
Peaspetsialist Ksenia Petrova, 332 1252, ksenia.petrova@ivmv.ee  
Peaspetsialist Ellen Majajääs, 337 1157, ellen.majajaas@ivmv.ee  
Peaspetsialist Sirje Aare, 332 1267, sirje.aare@ivmv.ee  

Peaspetsialist Asta Kampus, 359 4010, asta.kampus@ivmv.ee

Peaspetsialist Svetlana Bilõk, 359 2424, svetlana.bilok@ivmv.ee

Peaspetsialist Karin Martsepp, 359 4054, karin.martsepp@ivmv.ee

Jõgeva maavalitsuse kantselei Rahvastiku toimingute talitus
Suur 3
48306 Jõgeva
Maavalitsus:
mv@jogevamv.ee
Peaspetsialist Viive Maasalu, 776 6390, viive.maasalu@jogevamv.ee  
Peaspetsialist Lea Saarik, 776 6320, lea.saarik@jogevamv.ee  

Järva maavalitsuse kantselei
Rüütli 25
72713 Paide
Peaspetsialist Tiia Priidik, 385 9667,  tiia.priidik@jarvamv.ee

Vanemspetsialist Leili Liiv, 385 9669, leili.liiv@jarvamv.ee  
Rahvastikuregistri spetsialist Kristina Lill, 385 9682, kristina.lill@jarvamv.ee  


Lääne maavalitsuse kantselei perekonnaseisutoimingud
Ehte 9
90502 Haapsalu
Peaspetsialist Sirje Proosväli, 472 5671, sirje.proosvali@lmv.ee
Spetsialist Liilia Tormis, 472 5670, liilia.tormis@lmv.ee   
Vastuvõtt E-N 9-12 ja 14-16.30; R 9.30-12

 

Lääne-Viru maavalitsuse kantselei
Fr. R. Kreutzwaldi 5
44314 Rakvere
Juhtivspetsialist
Anneli Riim, 325 8062,  anneli.riim@l-virumv.ee  Vanemspetsialist Terje Pärnasalu, 325 8061

terje.parnasalu@l-virumv.ee
Spetsialist Eve Prillop, 325 8017, eve.prillop@l-virumv.ee   

Põlva maavalitsuse kantselei
Kesk 20
63308 Põlva
Peaspetsialist Maiken Jüriöö, 799 8921,
maiken.jyrioo@polvamaa.ee
Spetsialist Heili Kutsch, 799 8920, heili.kutsch@polvamaa.ee

Pärnu maavalitsuse kantselei Rahvastiku toimingute talitus
Akadeemia 2
80088 Pärnu
Juhataja Liis Rausk, 447 9724,  liis.rausk@mv.parnu.ee
Spetsialist Margarita Ailt, 447 9720,
margarita.ailt@mv.parnu.ee
Spetsialist Milvi Vaarpuu, 447 9747, milvi.vaarpuu@mv.parnu.ee
Spetsialist Kristina Jürissoo, 447 9760,  kristina.jurissoo@mv.parnu.ee
Vastuvõtt
ETN 8-12 ja 14-16, R 9-12

Rapla maavalitsuse kantselei
Tallinna mnt 14
79513 Rapla
Peaspetsialist Marju Pajo, 484 1157, marju.pajo@raplamv.ee
Spetsialist Lea Saaremäe, 484 1127,  lea.saaremae@raplamv.ee   

Vastuvõtt ER 8-12; TN 8-14; K 8-12 ja 13-17

 

Saare maavalitsuse kantselei
Lossi 1
93819 Kuressaare
Nõunik-perekonnaseisuametnik Avo Levisto, 452 0550, avo.levisto@saare.ee

Perekonnaseisuametnik Viive Nõmm, 452 0551, viive.nomm@saare.ee  

Spetsialist Laine Salk, 452 0553, laine.salk@saare.ee
Vastuvõtt E-R 8.30-12 ja 13-16

 

Tartu maavalitsuse kantselei Rahvastiku toimingute talitus
Tiigi 12
50410 Tartu
Juhataja Siiri Sinijärv, 742 0632,  siiri.sinijarv@tartumaa.ee
Peaspetsialist Tiiu Eintalu, 742 0856,  tiiu.eintalu@tartumaa.ee   
Peaspetsialist Sirje Juus, 742 0960,  sirje.juus@tartumaa.ee   
Peaspetsialist Kadri Männik, 742 0632,  kadri.mannik@tartumaa.ee   
Peaspetsialist Kaia Rahu, 742 0632,  kaia.rahu@tartumaa.ee   
Peaspetsialist Kersti Aadusoo, 742 0632,  kersti.aadusoo@tartumaa.ee  Peaspetsialist Peep Puis, 742 0632,  peep.puis@tartumaa.ee   

Arhiivitöö peaspetsialist Külli Petersell, 742 0954,  kylli.petersell@tartumaa.ee

Arhiivitöö peaspetsialist Ljudmila Maslenikova, 742 0954, ljudmila.maslenikova@tartumaa.ee

Vastuvõtt E,T,R 9-12 ja 13-16; K 13-16; N 9-12

 

Valga maavalitsuse kantselei Rahvastiku toimingute talitus
Kesk 12
68203 Valga
Juhataja
Anne Puller, 766 6105,  Anne.Puller@valgamv.ee
Peapetsialist Evi Koop,  766 6162,  evi.koop@valgamv.ee    

Vanemspetsialist Klaarika Verte, 766 6123, klaarika.verte@valgamv.ee

 

Viljandi maavalitsuse kantselei Rahvastiku toimingute talitus
Vabaduse plats 2
71020 Viljandi
Juhataja Sirje Tamm, 433 0506,
sirje.tamm@viljandimaa.ee
Peaspetsialist Aili Öngo, 433 0507, aili.ongo@viljandimaa.ee
Peaspetsialist Heli Toomla, 433 0508,  heli.toomla@viljandimaa.ee   

Vastuvõtt E-N 9-12 ja 13-16; R 9-12

Võru maavalitsuse kantselei Rahvastiku toimingute talitus
Jüri 12
65620 Võru
Peaspetsialist Hele Mägi, 786 8348, hele.magi@mv.werro.ee
Peaspetsialist Rita Raudsik, 786 8333,  rita.raudsik@mv.werro.ee
Abielude registreerimine Kersti Kattai, 786 8355, kersti.kattai@mv.werro.ee
Vastuvõtt E 13-16, TN 9-12, 13-16, KR 9-12