A A A

AVALEHT

 

 

Eesti Genealoogia Seltsi aastakoosolek, mis pidi toimuma laupäeval, 14.03.2020, EI TOIMU, seoses Eesti Vabariigi valitsuse otsusele eriolukorra kehtestamisest ning lükkub teadmata ajaks edasi.

Samuti EI TOIMU EGeS Tallinna Osakonna aprilli igakuine koosolek.

 

 

 

Maikuus toimub, 16.05.2020. a. algusega kell 7.45
Eesti Rahvusraamatukogu eest ekskursioon Pärnumaale marsruudil:
 
Kehtna mõis – Pärnu-Jaagupi kirik – Kaelase mõis – Kõima mõis – Koonga mõis – Mihkli kirik – Oidremaa mõis – Tõstamaa mõis  Tõstamaa ekskursioon – Pootsi mõis – Pootsi-Kõpu Püha Kolmainu kirik – Audru mõisakompleks Lavassaare raudteemuuseum.

Toimub ühisekskursioon EGeS Pärnu osakonnaga.
Tõstamaa mõisas on tunniajane ekskursioon sees (kohaliku giidiga).
Ekskursiooni maksumus 40 EUR (lõuna ja Tõstamaa kohalik ekskursioon ning muuseum on sisse arvestatud).
Orienteeruvalt tagasi 21.00-22.00 paiku.

NB! Veel on vabu kohti! Võite kaasa võtta sõbra.
Palun võtke ühendust Merike Poljakoviga tel. 5650 9071
a/a Swedpank EE 932200001104673028

Maksta saab märtsis aastakoosolekul Ehituskoolis, Pärnu maantee 162 ja maksta saab ka aprillikuu üritusel.
 

Are Saarne

Tallinna osakonna juhataja

 


 

EGeSi Tallinna osakonda kuulub 193 liiget. EGeSi Tallinna osakonna kogunemised toimuvad septembrist aprillini iga kuu teisel laupäeval algusega kell 11 (koosolekuid ei toimu mais, juunis, juulis ja augustis). 2000. aasta sügisest on osakonna kogunemiskohaks Tallinna Toomkooli (endiste nimedega Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi; Teaduste Akadeemia Ajaloo Instituudi) saal Rüütli tn 6 kolmandal korrusel (orientiir – Niguliste kiriku torn). Seal toimuvad üldhariva sisuga loengud, seltsi liikmete ettekanded oma uurimustest ja organisatsiooniliste küsimuste arutelud.


Sellel hooajal saab kirjutada EGeSi e-posti aadressil: genealoogia@gmail.com


Uute liikmete vastuvõtt toimub ainult põhikohas peetavatel kogunemistel. Iga uus liige tutvustab lühidalt ennast ja oma sugupuud, nimetades ära ka kihelkonna ja uuritavad perenimed, siis on lootust leida endale uurimispartner seltsi liikmete hulgast.

Lisaks ülalkirjeldatud üritustele korraldab Tallinna toimkond arhiivikursusi algajatele uurijatele ja arvutikursusi algajatele arvutikasutajatele, gooti kirja kursused algajatele. Kursustest osavõtt võimaldatakse ainult seltsi liikmetele.

Seltsi raamatukogu ja arhiiv on samuti Tallinna osakonna haldamisel raamatukogus (Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu Baltika osakonnas) Rävala pst.10. Seal on võimalik lugeda erinevaid genealoogilise sisuga raamatuid. Arhiivi väärtuslikuma osa moodustavad mikrofilmid kihelkondade personaalraamatutest. Mikrofilme laenutatakse ainult seltsi liikmetele. Seltsi elu elu kajastab laualeht "Põlvnemislugu", mis alustas ilmumist 1997. a. Tallinna osakonna laualehena.

 

Are Saarne

EGeSi Tallinna osakonna juhataja