A A A

AVALEHT

 

Eesti Genealoogia Seltsi aastakoosolek toimub laupäeval, 9.03.2019 Tartus, Rahvusarhiivis, Noorus 3 (Noora).

Registreerumine algab 10.00 ja koosolek 11.00. Koosoleku lõpp orienteeruvalt 15.30, sellele järgneb ringkäik Nooraga tutvumiseks. Peale põhipäevakorra on plaanis meie auliikme Aadu Musta loeng.

Tartusse jõuab Tallinnast 6.30, 7.00,  7.30 või 8.00 bussiga.

Tallinn - Tartu ekspressliini rong väljub Tallinnast 8.12 ja jõuab Tartu 10.18.

Kellel pole võimalik aastakoosolekul osaleda, palun vormistada volitus.

Are Saarne

Tallinna osakonna juhataja

 


 

EGeSi Tallinna osakonda kuulub 200 liiget. EGeSi Tallinna osakonna kogunemised toimuvad septembrist aprillini iga kuu teisel laupäeval algusega kell 11 (koosolekuid ei toimu mais, juunis, juulis ja augustis). 2000. aasta sügisest on osakonna kogunemiskohaks Tallinna Toomkooli (endiste nimedega Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi; Teaduste Akadeemia Ajaloo Instituudi) saal Rüütli tn 6 kolmandal korrusel (orientiir – Niguliste kiriku torn). Seal toimuvad üldhariva sisuga loengud, seltsi liikmete ettekanded oma uurimustest ja organisatsiooniliste küsimuste arutelud.


Sellel hooajal saab kirjutada EGeSi e-posti aadressil:
eges.estonia@mail.ee

Uute liikmete vastuvõtt toimub ainult põhikohas peetavatel kogunemistel. Iga uus liige tutvustab lühidalt ennast ja oma sugupuud, nimetades ära ka kihelkonna ja uuritavad perenimed, siis on lootust leida endale uurimispartner seltsi liikmete hulgast.

Lisaks ülalkirjeldatud üritustele korraldab Tallinna toimkond arhiivikursusi algajatele uurijatele ja arvutikursusi algajatele arvutikasutajatele, gooti kirja kursused algajatele. Kursustest osavõtt võimaldatakse ainult seltsi liikmetele.

Seltsi raamatukogu ja arhiiv on samuti Tallinna osakonna haldamisel raamatukogus (Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu Baltika osakonnas) Rävala pst.10. Seal on võimalik lugeda erinevaid genealoogilise sisuga raamatuid. Arhiivi väärtuslikuma osa moodustavad mikrofilmid kihelkondade personaalraamatutest. Mikrofilme laenutatakse ainult seltsi liikmetele. Seltsi elu elu kajastab laualeht "Põlvnemislugu", mis alustas ilmumist 1997. a. Tallinna osakonna laualehena.

 

Are Saarne

EGeSi Tallinna osakonna juhataja