A A A

AVALEHT

 
Eesti Genealoogia Seltsi Tallinna osakonna novebrikuu üritus toimub tavapärases kohas nüüd nimetusega Tallinna Toomkool, Rüütli 6, laupäeval - 10.11.2018 kell 11.00.

Teemaks on: Kose kihelkonna ajalugu läbi sajandite ja legende Kose kihelkonna kohta.

Lektoriks on kohaliku elu uurija, Raasiku ja Rae valla aukodanik Vaino Napp.

 

NB ! Jõuluüritus Detsembris.

Toimub 08.12.2018 Ruunavere Postimõisas!

Väljasõit on 08.12.2018 Rahvusraamatukogu eest kell 11.00

12.00 jõuame Ruunaverre, kus meid võtab vastu lahke pererahvas ja ka tutvustab Ruunavere Postimõisa ja lähipiirkonna ajalugu. Meelelahutuseks on rahvalikud pillilood ja pillide tutvustused. Söögi kõrvale mängitakse pille ja räägitakse neist.

12.30-14.30 Jõululõuna koos meelelahutusprogrammiga.

Jõulupraad (koos ahjukartuli, verivortsi, praekapsa ja pohlamoosiga).

Tagasisõit orienteeruvalt 15.30 paiku, Tallinnas 16.30 paiku.

Hind on 25 EUR.

Maksta saab novembri koosolekul. Võimalik maksta on ka

Merike Poljakovi a/a EE932200001104673028 Swedbank

 

Are Saarne
Tallinna osakonna juhataja

 


 

EGeSi Tallinna osakonda kuulub 211 liiget. EGeSi Tallinna osakonna kogunemised toimuvad septembrist aprillini iga kuu teisel laupäeval algusega kell 11 (koosolekuid ei toimu mais, juunis, juulis ja augustis). 2000. aasta sügisest on osakonna kogunemiskohaks Tallinna Toomkooli (endiste nimedega Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi; Teaduste Akadeemia Ajaloo Instituudi) saal Rüütli tn 6 kolmandal korrusel (orientiir – Niguliste kiriku torn). 2000. aasta sügisest. Seal toimuvad üldhariva sisuga loengud, seltsi liikmete ettekanded oma uurimustest ja organisatsiooniliste küsimuste arutelud.


Sellel hooajal saab kirjutada EGeSi e-posti aadressil:
eges.estonia@mail.ee

Uute liikmete vastuvõtt toimub ainult põhikohas peetavatel kogunemistel. Iga uus liige tutvustab lühidalt ennast ja oma sugupuud, nimetades ära ka kihelkonna ja uuritavad perenimed, siis on lootust leida endale uurimispartner seltsi liikmete hulgast.

Lisaks ülalkirjeldatud üritustele korraldab Tallinna toimkond arhiivikursusi algajatele uurijatele ja arvutikursusi algajatele arvutikasutajatele, gooti kirja kursused algajatele. Kursustest osavõtt võimaldatakse ainult seltsi liikmetele.

Seltsi raamatukogu ja arhiiv on samuti Tallinna osakonna haldamisel raamatukogus (Eesti Akadeemilise Raamatukogu Baltika osakonnas - praeguse nimega Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu Baltika osakond) Rävala pst.10. Seal on võimalik lugeda erinevaid genealoogilise sisuga raamatuid. Arhiivi väärtuslikuma osa moodustavad mikrofilmid kihelkondade personaalraamatutest. Mikrofilme laenutatakse ainult seltsi liikmetele. Seltsi elu elu kajastab laualeht "Põlvnemislugu", mis alustas ilmumist 1997. a. Tallinna osakonna laualehena.

 

Are Saarne

EGeSi Tallinna osakonna juhataja