A A A

AVALEHT

 

 
Antud olukorras on jäänud ära  Genealoogia Seltsi Tallinna osakonna üritused, nii nagu paljudel teistel organisatsioonidel.
Ma ei pea õigeks ja olen ka väga palju tagasisidet saanud, et selliseid üritusi antud momendil lihtsalt pole mõistlik teha.
Edaspidiste ürituste suhtes peame lihtsalt kannatlikud olema ja mõistlikult suhtuma. Küll asjad liikuma hakkavad!
Ürituste infost annan teada.
 
Hea uudis on see, et on otsustatud siiski üritada korraldada ära jäänud Eesti Genealoogia Seltsi aastakoosolek 07.11.2020 Tallinnas, aadressil Mustamäe tee 16 (Marienthali keskus), B-sissepääs, 8.korrus. Registreerimisega alustame kohapeal 10:15, koosolek algab kell 11:00

Kes ei taha/ei saa  ise isiklikult osa võtta (riskide maandamiseks ), siis paluks nendel kirjutada volitus.
Panen need vormid, millisel kujul oleks mõistlik volitus teha (on .odt ja .pdf vormis).
Volituse võib vabalt saata volitatavale maili peale. Kindel peab olema, et see inimene ise osa võtaks üritusest (muidu läheb volitus lihtsalt  tühja)
 

Are Saarne

Tallinna osakonna juhataja

 


 

EGeSi Tallinna osakonda kuulub 193 liiget. EGeSi Tallinna osakonna kogunemised toimuvad septembrist aprillini iga kuu teisel laupäeval algusega kell 11 (koosolekuid ei toimu mais, juunis, juulis ja augustis). 2000. aasta sügisest on osakonna kogunemiskohaks Tallinna Toomkooli (endiste nimedega Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi; Teaduste Akadeemia Ajaloo Instituudi) saal Rüütli tn 6 kolmandal korrusel (orientiir – Niguliste kiriku torn). Seal toimuvad üldhariva sisuga loengud, seltsi liikmete ettekanded oma uurimustest ja organisatsiooniliste küsimuste arutelud.


Sellel hooajal saab kirjutada EGeSi e-posti aadressil: genealoogia@gmail.com


Uute liikmete vastuvõtt toimub ainult põhikohas peetavatel kogunemistel. Iga uus liige tutvustab lühidalt ennast ja oma sugupuud, nimetades ära ka kihelkonna ja uuritavad perenimed, siis on lootust leida endale uurimispartner seltsi liikmete hulgast.

Lisaks ülalkirjeldatud üritustele korraldab Tallinna toimkond arhiivikursusi algajatele uurijatele ja arvutikursusi algajatele arvutikasutajatele, gooti kirja kursused algajatele. Kursustest osavõtt võimaldatakse ainult seltsi liikmetele.

Seltsi raamatukogu ja arhiiv on samuti Tallinna osakonna haldamisel raamatukogus (Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu Baltika osakonnas) Rävala pst.10. Seal on võimalik lugeda erinevaid genealoogilise sisuga raamatuid. Arhiivi väärtuslikuma osa moodustavad mikrofilmid kihelkondade personaalraamatutest. Mikrofilme laenutatakse ainult seltsi liikmetele. Seltsi elu elu kajastab laualeht "Põlvnemislugu", mis alustas ilmumist 1997. a. Tallinna osakonna laualehena.

 

Are Saarne

EGeSi Tallinna osakonna juhataja