A A A

AVALEHT

 

Eesti Genealoogia Seltsi
Tallinna osakonna hooaeg algab Oktoobrikuus, üritus toimub tavapärases kohas ehk siis nüüd nimetusega Tallinna Toomkool, Rüütli 6, laupäeval, 12.10.2019 kell 11.00.
Kuna ekskursioon oli eelmine hooaeg Järvamaale, siis on huvitav kuulda esitust seotusega Järvamaal.
Nikolai Rimski-Korsakovi 175. sünniaastapäevaks koostatud uurimuse, helilooja Herakleseni ulatuvast sugupuust, Mäo mõisa omanikest läbi viie sajandi ja kuidas see kõik omavahel seotud on:
Kas maailmakuulus "Kimalase lend" valmis jalutuskäikudel Paide lähedastel aasadel?
esitab Järvamaa Muuseumi Sõprade Seltsi esimees Andres Kruusmaa.

 

Are Saarne

Tallinna osakonna juhataja

 


 

EGeSi Tallinna osakonda kuulub 198 liiget. EGeSi Tallinna osakonna kogunemised toimuvad septembrist aprillini iga kuu teisel laupäeval algusega kell 11 (koosolekuid ei toimu mais, juunis, juulis ja augustis). 2000. aasta sügisest on osakonna kogunemiskohaks Tallinna Toomkooli (endiste nimedega Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi; Teaduste Akadeemia Ajaloo Instituudi) saal Rüütli tn 6 kolmandal korrusel (orientiir – Niguliste kiriku torn). Seal toimuvad üldhariva sisuga loengud, seltsi liikmete ettekanded oma uurimustest ja organisatsiooniliste küsimuste arutelud.


Sellel hooajal saab kirjutada EGeSi e-posti aadressil:
eges.estonia@mail.ee

Uute liikmete vastuvõtt toimub ainult põhikohas peetavatel kogunemistel. Iga uus liige tutvustab lühidalt ennast ja oma sugupuud, nimetades ära ka kihelkonna ja uuritavad perenimed, siis on lootust leida endale uurimispartner seltsi liikmete hulgast.

Lisaks ülalkirjeldatud üritustele korraldab Tallinna toimkond arhiivikursusi algajatele uurijatele ja arvutikursusi algajatele arvutikasutajatele, gooti kirja kursused algajatele. Kursustest osavõtt võimaldatakse ainult seltsi liikmetele.

Seltsi raamatukogu ja arhiiv on samuti Tallinna osakonna haldamisel raamatukogus (Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu Baltika osakonnas) Rävala pst.10. Seal on võimalik lugeda erinevaid genealoogilise sisuga raamatuid. Arhiivi väärtuslikuma osa moodustavad mikrofilmid kihelkondade personaalraamatutest. Mikrofilme laenutatakse ainult seltsi liikmetele. Seltsi elu elu kajastab laualeht "Põlvnemislugu", mis alustas ilmumist 1997. a. Tallinna osakonna laualehena.

 

Are Saarne

EGeSi Tallinna osakonna juhataja