A A A

24.04 Hiiumaa

Kõikidele Hiiumaa suguvõsade uurijatele!

 

Käesolev aasta on Eesti Genealoogia Seltsi 20.juubeliaasta. Sel puhul korraldab seltsi Tallinna osakond 2010.aastal erinevatest ajaloolistest maakondadest pärit suguvõsade uurijate kokkusaamiste sarja.

 

24.aprillil algusega kell 11 kogunevad Tallinnas Marienthali keskuses aadressil Mustamäe tee 16 Hiiumaa suguvõsade uurijad kõikidest EGeSi osakondadest. See on juba sarja neljas üritus. Oodatud on ka väljaspool seltsi tegutsevad uurijad.


Teeme ülevaate Hiiumaa ajaloost ning vaatleme iga kihelkonda eraldi. Hiiumaa osakonna juht räägib koduhiidlaste tegemistest ning Tallinna osakonna Hiiumaa rühma juht tutvustab pealinlaseks saanud hiidlaste toimetamisi. Pärast seda saavad kõik osalejad end teistele tutvustada. Siis jätkub tegevus kihelkondlikul alusel moodustatud töörühmades.

Loodame väga, et selle ettevõtmise tulemuseks on mõningase ülevaate saamine Hiiumaa suguvõsade uurimise hetkeseisust EGeSis ning hea õnne korral ka mõne inimese tulevane uurimisalane koostöö.

Kohalesõitmiseks sobivad Kaubamaja juurest väljuv troll nr 1 või Balti jaama juurest väljuv troll nr 5. Rahvusooper Estonia eest või Vabaduse väjakult sõidab samas suunas autobuss nr 16. Nii trollide kui bussiga tuleb sõita Marja peatuseni.

Mustamäe tee 16 õige sissepääsu leidmiseks tuleb seljaga Mustamäe tee poole seistes hakata liikuma mööda hoone vasakut külge kuni hoone tagumises otsas oleva B-sissepääsuni (Fuajee 2) (Vt. majaplaani)..

 

Lugupidavalt Jaan Tagaväli
EGeSi juhatuse aseesimees, Tallinna osakonna koordinaator