A A A

Audiofailid

Viited suguvõsa uurimist kajastanud raadiosaadetele.

  

 • Vikerraadio 10.01.2021: Saade  Keelesaade. Soome perekonnanimed 2. Genealoog, Eesti Isikuloo Kesksuse juhataja, EKI leksiograaf Fred Puss. Saatejuht-toimetaja Piret Kriivan. Fred Puss räägib teises saated Soome perekonnanimedest nii soomestamisest kui ka eestistamisest. Missuguseid nimesid ja millal omakeelseteks tehti? Juttu on ka seal ja siinpool lahte levinumatest perekonnanimedest ja muidugi Virtasest, Korhosest ja Aaltosest ehk soome nen-lõpulistest nimedest. Fred Puss vastab ka küsimusele, miks eesti uurija uurib soome nimesid. KUULA!

 

 • Vikerraadio 03.01.2021: Saade  Keelesaade. Soome perekonnanimed. Genealoog, Eesti Isikuloo Kesksuse juhataja, EKI leksiograaf Fred Puss. Saatejuht-toimetaja Piret Kriivan. Fred Puss räägib Soome levinumatest perekonnanimedest ja jutustab nende saamislugusid. Juttu on ka nimede soomestamisest. Eestis sai perekonnanimede kasutamine kohustuslikuks 1926. a. Soomlastel muutus perekonnanimede kasutamine kohustuslikuks 1920. a  23. detsembril ehk 100 aastat tagasi, kui võeti vastu perekonnanimeseadus. KUULA!

 

 • Vikerraadio 02.02.2019: Saade  Eesti lugu. Jaan Tõnissoni sugupuu. Jaan Tõnisson 150. Genealoog Fred Puss. Saatejuht-toimetaja Piret Kriivan. Jaan Tõnisson sündis Viljandi vallas Mursi talus. Kus sündis riigimehe isa? Kuidas kohtusid Jaani isa Jaan ja ema Mari? Kuidas käis Jaani abikaasa Hilda, õdede Hilja ja Lagle ja vendade Helduri, Ilmari ja Lembit-Reinu käsi? Mis on saanud Jaan Tõnissoni järeltulijatest? Helirežissöör Vivika Ludvig. KUULA!

 

 • Vikerraadio 04.01.2015: Saade  Kuula rändajat. India sugupuude kroonikad. Indias on läbi paljude sajandite kuni tänapäevani välja jätkunud perekondade sugupuude kirjapanemise traditsioon. Sellest teab praktiliselt iga hindu, aga meie väga vähe. Hendrik Relve sai sellest aimu kohapeal, suhtlemiste ja vestluste käigus. Võtmeisikuks oli siinjuures mehel nimega Shakti Singh Jodha. KUULA!
   
 • Vikerraadio 16.06.2013: Saade Labor. Rahvastikuteadlased rõõmustavad, sest suur hulk väärtuslikke sõjaeelseid Eesti rahvastikuandmeid on nüüd digitaalsel kujul hõlpsasti kättesaadavad ja analüüsitavad. Teemat tutvustab saates Tallinna Ülikooli Eesti demograafia instituudi juhtivteadur Allan Puur. Saate autor Priit Ennet. KUULA!

 

 • Vikerraadio 08.01.2011: Saate Perepilt tegija Andres Noormets käis külas Järvamaal elaval Selma Nurklikul, et rääkida 90. juubelit tähistava Selma sugupuu uurimisest. KUULA!
   
 • Vikerraadio 29.10.2010: Keskööprogrammis Sugupuu-uurimine - esivanematekultus või identiteedi otsingud?
  Saates kõnelesid Fred Puss ja Henn Sarv.
  KUULA!
   
 • Vikerraadio 03.02.2007: Saates Eesti lugu rääkis Fred Puss aadlisuguvõsadest - KUULA! 
   
 • 10. aprillil 2010 Tallinna osakonna koosolekul tegi ettekande henn Sarv Geni kasutamisest sugupuu uurimisel.
  Henn Sarve ettekanne on kuulatav / alla laetav siit (OGG fail 47,5 MB, näiteks kuulatav Winampiga).