EGeS Tallinna osakond

Eesti Genealoogia Seltsi aastakoosolek toimub laupäeval 21. mail 2022. a. Rapla Kultuurikeskuses Tallinna mnt. 17a. Registreerimine kohapeal algab kell 10:30, koosoleku algus on kell 11:00.

Päevakorras on ülevaade seltsi tegevusest möödunud aastal, revisjonikomisjoni aruande kinnitamine, seltsile uute auliikmete kinnitamine ja aastagenealoogi valimine. Samuti kuulutame välja Aasta Genealoogilise Teo, teeme teatavaks kahe toimunud konkursi tulemused  ja valime seltsile uue juhatuse koosseisu. Üllatusesinejate olemasolu on võimalik.
Loomulikult on võimalik soetada seltsi meeneid ning aastaraamatuid ja värsket ajalehte Põlvnemislugu, samuti selle varasemaid numbreid.
Võimalike küsimuste korral Rapla linnasisese ühistranspordi kohta jagab teavet Rapla osakond: maritaradiko[ät]gmail.com

Juhul, kui teil pole võimalik koosolekul osaleda, siis on võimalus esitada vabas vormis digiallkirjastatud või omakäeline ja skaneeritud volitus mõne koosolekul osaleva seltsi liikme nimele. Samuti on võimalus saada koosolekust osa virtuaalsel moel zoomi keskkonnas. Selleks tuleb saata vastav sooviavaldus aadressile genealoogia@gmail.com  Osalemiseks vajalik link saadetakse mõned päevad enne koosolekut.


Kalmer Saar, EGeS Tallinna osakonna juhataja

EGeSi Tallinna osakonda kuulub 179 liiget. EGeSi Tallinna osakonna kogunemised toimuvad septembrist aprillini iga kuu teisel laupäeval algusega kell 11 (koosolekuid ei toimu mais, juunis, juulis ja augustis). 2000. aasta sügisest on osakonna kogunemiskohaks Tallinna Toomkooli (endiste nimedega Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi; Teaduste Akadeemia Ajaloo Instituudi) saal Rüütli tn 6 kolmandal korrusel (orientiir – Niguliste kiriku torn). Seal toimuvad üldhariva sisuga loengud, seltsi liikmete ettekanded oma uurimustest ja organisatsiooniliste küsimuste arutelud.

Sellel hooajal saab kirjutada EGeSi e-posti aadressil: genealoogia@gmail.com

Uute liikmete vastuvõtt toimub ainult põhikohas peetavatel kogunemistel. Iga uus liige tutvustab lühidalt ennast ja oma sugupuud, nimetades ära ka kihelkonna ja uuritavad perenimed, siis on lootust leida endale uurimispartner seltsi liikmete hulgast.

Lisaks ülalkirjeldatud üritustele korraldab Tallinna toimkond arhiivikursusi algajatele uurijatele ja arvutikursusi algajatele arvutikasutajatele, gooti kirja kursused algajatele. Kursustest osavõtt võimaldatakse ainult seltsi liikmetele.

Seltsi raamatukogu ja arhiiv on samuti Tallinna osakonna haldamisel raamatukogus (Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu Baltika osakonnas) Rävala pst.10. Seal on võimalik lugeda erinevaid genealoogilise sisuga raamatuid. Arhiivi väärtuslikuma osa moodustavad mikrofilmid kihelkondade personaalraamatutest. Mikrofilme laenutatakse ainult seltsi liikmetele. Seltsi elu elu kajastab laualeht “Põlvnemislugu”, mis alustas ilmumist 1997. a. Tallinna osakonna laualehena.