EGeS Tallinna osakond

Lugupeetud EGeS Tallinna osakonna liikmed!

Kutsume teid osalema EGeS Tallinna osakonna aastalõpukoosolekule, mis toimub laupäeval9. detsembril algusega kell 13:00 Nõmmel Jaamarestoranis ELSA, aadressil Jaama tn 18 (Nõmme jaamahoone). 

Kavas on:

Kell  13 – 14  –   Nõmme Muuseumi külastus (jaamahoones) 

Kell  14 – 16  –   lõunasöök Jaamarestoranis ELSA

Kohalesõiduks sobivad liinibussid nr 10, 23, 27, 33, 36 ja kõik Balti jaamast Pääsküla poole väljuvad või Keila poolt saabuvad rongid.

Aastalõpukoosolekul osalemiseks on kindlasti vajalik eelnev registreerimine ja osalustasu maksmine hiljemalt 5. detsembriks! Sooviavaldus osalemiseks saata Kalmer Saare e-postile:  kalmer.saar.001@mail.ee

Osalustasu on 26 eurot, millest lõunasöök on 23 eurot. Muuseumi giiditasu on 30 eurot kogu grupi peale, olenemata grupi suurusest ja lisaks veel muuseumipilet 2 eurot  (sooduspilet õpilasele, üliõpilasele ja pensionärile 1 euro). Palume teatada ka, kui ei soovi muuseumi külastust – siis on osalustasu 23 eurot.

Palume ülekanne teha hiljemalt 5. detsembriks Kalmer Saare arveldusarvele EE397700771000103155. Selgitusse märkida osalejate nimed ja mille eest makstakse. 

Lisainfo  Kalmer Saar – e-post: kalmer.saar.001@mail.ee, telefon: 55961526 

Kohtumiseni 9. detsembril alates kell 12:30 Nõmme Raudteejaamas. 

Osakonna juhatuse nimel

Kalmer Saar 
EGeS Tallinna osakonna juhataja


EGeSi Tallinna osakonna kogunemised toimuvad septembrist aprillini iga kuu teisel laupäeval algusega kell 11 (koosolekuid ei toimu mais, juunis, juulis ja augustis).

NB! UUS ASUKOHT!

2023. aasta sügisest on osakonna kogunemiskohaks Narva mnt 25, Tallinna Ülikooli  peahoone, Terra maja, II korrus, ruum T-209 – peahoone vana maja, sissepääs Narva maanteelt.

Seal toimuvad üldhariva sisuga loengud, seltsi liikmete ettekanded oma uurimustest ja organisatsiooniliste küsimuste arutelud.

EGeSi Tallinna osakonna juhatuse liikmete kontaktandmed

Uute liikmete vastuvõtt toimub ainult põhikohas peetavatel kogunemistel. Iga uus liige tutvustab lühidalt ennast ja oma sugupuud, nimetades ära ka kihelkonna ja uuritavad perenimed, siis on lootust leida endale uurimispartner seltsi liikmete hulgast.

Lisaks ülalkirjeldatud üritustele korraldab Tallinna toimkond arhiivikursusi algajatele uurijatele ja arvutikursusi algajatele arvutikasutajatele, gooti kirja kursused algajatele. Kursustest osavõtt võimaldatakse ainult seltsi liikmetele.

Seltsi raamatukogu ja arhiiv on samuti Tallinna osakonna haldamisel raamatukogus (Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu Baltika osakonnas) Rävala pst.10. Seal on võimalik lugeda erinevaid genealoogilise sisuga raamatuid. Arhiivi väärtuslikuma osa moodustavad mikrofilmid kihelkondade personaalraamatutest. Mikrofilme laenutatakse ainult seltsi liikmetele. Seltsi elu elu kajastab laualeht “Põlvnemislugu”, mis alustas ilmumist 1997. a. Tallinna osakonna laualehena.