Harry Tuulik

Harry Tuulik on Eesti Genealoogia Seltsi auliige aastast 2007.
Tema raamat „Viki küla ja Mihkli talu ajalugu“ valiti parimaks 2009.a. genealoogia alaseks väljaandeks.

Olen sündinud 1933.a. Saaremaal Kuressaare vallas Nasva  külas kaluri perekonnas. 1951.a. lõpetasin Kuressaare Keskkooli. Kõrghariduse omandasin Tallinna Polütehnilises Instituudis, mille lõpetasin 1956.a. elektriinsenerina. Kõrgkooli õppima asumisest peale olen elanud Tallinnas. Peale TPI  lõpetamist töötasin tolleaegses Rahvamajanduse Nõukogus, alates 1961.aastast tänaseni Eesti Energia Põhja Elektrivõrkudes. Järglasteks on kaks tütart, mõlemad võõrkeelte filoloogid, nad töötavad tõlkijatena. Järgmine põlvkond koosneb kokku kolmest  koolipoisist,  neist nooremal tütrel topeltvariant kaksikute näol.

Genealoogia ääremaile astusin pooljuhuslikult tagasihoidliku eesmärgiga koostada ema poolt vanavanemate järglastabel koos nende elulugudega. Et aga vanaisa põlvneb nii üldtuntud kohast, nagu seda on Mihkli talu, tekkis õige pea soov piiluda ka veidi kaugemale. Sellega oli torgatud sõrme asemel kähku terve käsi läinud ning asjade praegune seis igati loogiline.

Esialgsed plaanid on korralikult lõpetamata-vormistamata, kuid see-eest on välja uuritud mõlema vanaema enamus esivanemaid kuni Põhjasõja aegadeni välja. Kaante vahele on jõudnud Saaremaa Koduloomuuseumi tellimusel koostatud kirjutis Mihkli talust. Lõpetamist ning korralikult kirjapanekut ootavad praegu veel vanaisa ning ema koduküla Viki küla ajalugu, põhjalikum (eriti alates möödunud sajandi keskpaigast hilisema ajani) Mihkli talu ajalugu, ülejäänud esivanemate suguvõsade (ka isapoolsete) uurimused jne. 

Avaldatud: ”Eesti Kodu-Uurimise Selts, Eesti Muinsuskaitse Selts, Eesti Genealoogia Selts. Aastaraamat 2007.”