Kihelkond
VÕI Mõis eesti keeles


Andmebaas sisaldab SAAGA-s olevate hingeloendite (1782-1858) põhjal koostatud registreid ning võimaldab seeläbi mõnevõrra kiiremat pääsu otsitava hingeloendi esilehele. Indekseeritud on kõik Eesti- ja Liivimaa 106 kihelkonda. Vanemad hingeloendid on Liivimaa (Lõuna-Eesti) osas säilinud puudulikult, Eestimaa (Põhja-Eesti) osas säilinud aga peaaegu täielikult. Indekseeritud linnad ei asu andmebaasis, vaid järgneval lehel: LINNAD

Hingeloendite register on koostatud ainult hingeloendite põhjal, s.t. siia ei ole liidetud säilikuid, mis sisaldavad vaid ümberkirjutuslehti, samuti ei leia siit hingeloendite jätkuks olevaid vallaliikmete nimekirju.

Haldusjaotuse aluseks on võetud Ajalooarhiivi haldusüksuste andmebaasi andmed, ning konkreetse hingeloenduse ajal võis haldusjaotus olla erinev. Leidmaks, milline mõis millise kihelkonna alla kuulunud, saab abi Eesti ala mõisate registrist.

Otsinguga saadud tulemustabeli linkidel (kaadrinumbritel) hiirenoolega peatudes, näidatakse säiliku originaallehekülje numbrit. Paljud hingeloendid on kahes (erinevas) eksemplaris või lisadega - vastavalt sellele ka linkide arv. Tabeli päisel klikates sooritatakse tulba sisu sorteerimine alfabeetilises või numbrilises järjestuses. Klikk mõisa eestikeelsel nimetusel avab ajalooarhiivi hingeloendite registri selle mõisa materjalide täis-nimistuga.

Palume tagasisidet kõigist leitud vigadest (link ei avane, avaneb valele leheküljele) ja ka nende hingeloendi säilikute kohta, mida juhtute Saagas leidma mõne muu fondi - näiteks vallavalitsuse-, mõisa- või kohtufondide alt.

Registri koostasid:
Kadri Kruusiauk
Mardo Margumets
Järgnevate linkide alt leiab hingeloendite kohta veidi põhjalikumat lugemist.
Hingeloendid (autor: Fred Puss)
Hingeloendid (allikas: SAAGA)
EAA.1286.1.216, kaader 74-79 1826 aasta revisjoni eestikeelne NÄIDISEKSEMPLAR.
EAA.1263.1.253, kaader 17-19 1850 aasta revisjoni eestikeelne NÄIDISEKSEMPLAR.
EAA.1073.1.243, kaader 8-10 Võisiku mõisa revisjoni vahelt võib leida eestikeelse juhendi 1850. aasta hingerevisjoni läbiviimiseks.


© 2014-2024