Räpina kihelkonna suguvõsa uurimise päev: Maimu Hinni ettekanne

Võrumaa juurte uurijad
EGeS EGeS Tallinn
Räpina kihelkonna suguvõsa uurimise päevRäpina khk suguvõsa uurimise päev: Maimu Hinni ettekanne

Austatud suguvõsa uurijad ja huvilised!

Ma olen EGeS Võrumaa osakonna esimees olnud poolteist aastat. Olen sündinud Võrumaal Rõuge k/n-s, praegu elan Võru vallas. Olen abielus, mul on kolm last. Räpinaga on mul kaks pisikest seost; minu ristiema Alma Raid koos abikaasa Ilmari ja laste Virgu ja Siiriga elasid siin Räpinas. Ja teiseks on minu tütar lõpetanud Räpina aianduskooli.

Võrumaa osakond alustas oma tegevust 2006. a märtsis Võrumaa muuseumis korraldatud sugupuude näituse ajal. Alustasime 17 liikmega, kellest suurem osa on algajad uurijad. Sügistalvisel perioodil oleme kokku saanud korra kuus. Kokku saame Võrumaa Muuseumis. Oleme kuulanud oma osakonna liikmeid:
Uuno Ojala tegi ettekande teemal “Hingeloendid perekonnaloo allikana Karl Pettai sugupuu uurimise näitel”. Kaire Koch rääkis suguvõsa kokkutuleku korraldamisest Puuseppade nelja kokkutuleku korraldamise näitel. 2006. a juunis korraldati Tallinna osakonna võrukeste algatusel Mõniste muuseumis Mõniste sugupuude näitus, kus osalesid ka meie osakonna liikmed oma töödega. Augustikuus oli Valgjärvel Kanepi khk sugupuude näitus, ka sealt võtsime osa. Septembris võtsime vastu uusi liikmeid. Tallinna osakonna võrukeste esindaja Eike Riisi algatusel restaureeriti Rõuge kirikuraamatud, osa neist valmis lõikuspühaks, kui kirikus tänati Eiket ja kõiki annetajaid. Oktoobris külastasime Võrumaa Keskraamatukogu, kus tutvustati raamatukogus olevaid sugupuu uurimist puudutavaid teoseid. Novembris rääkis Võrumaa muuseumi teadur, kuidas muuseum saab suguvõsa uurijatele kasulik olla. Detsembris pidasime koos jõuluõhtu. Uus aasta algas meil väga huvitava ja asjaliku gooti kirja algkursusega, selle viis läbi Fred Puss Eesti Isikuloo Keskusest. Märtsis käisime Tartus EGeS üldkoosolekul. Oleme kuulanud oma osakonna liikmete uurimistöid ja uurimisega seotud kogemusi. Oleme vestelnud teemadel – kuidas olla põhjalik sugupuu uurimisel ja kuidas kirjutada elulugu. Sellel suvel oli Sellel suvel oli Rõuge khk sugupuude näitus Rõuge kirikus, kus olid ka mitmed meie osakonna liikmetetööd. Uuel hooajal jätkame oma tegevust, meil on praeguseks juba 26 liiget.

Kui siin Räpinas on suguvõsa uurijaid, kes on huvitatud meie osakonna tegemistest ja kes ei pea kaugeks Võrru sõitu 1 kord kuus – palun tulge vaatama ja kuulama meie tegemisi. Meie uus kokkusaamine on 10. nov. kell 10.00 Võrumaa Keskraamatukogu internetipunktis. Uurime suguvõsa uurimisega seotud internetilehekülgi, vaatame Saagast, kuidas leida kirikuraamatutest oma sugulasi. Detsembris saame kokku 15. kuupäeval kell 10.00 Võrumaa muuseumis (Võrus, Katariina tn 11).

Minu kontaktandmed on kirjas ka meie osakonna kaustal siin näitusel.
Soovin teile kõigile head pealehakkamist oma suguvõsa uurimisel!
Tagasi
© 2005-2009 Eesti Genealoogia Selts Genealoogiaalane kirjandus