Urvaste kihelkonna sugupuude näitus

Võrumaa juurte uurijad
EGeS EGeS Tallinn
Urvaste kihelkonna sugupuude näitusUrvaste kihelkonna sugupuude näitus 20.07-31.08.2008

Eesti Genealoogia Selts (EGeS) koostöös Urvaste kogudusega korraldavad

URVASTE KIHELKONNA SUGUPUUDE NÄITUSE
Urvaste kirikus (Kirikuküla, Urvaste)
Näituse avamine toimub 20. juulil kell 12.00

Näitusele on välja pandud ajaloolise Võrumaa Urvaste kihelkonnast pärit ja Urvaste kihelkonnaga seotud sugupuud ja suguvõsauurimused, kirjandusteostes ilmunud sugupuude kollektsioon, samuti EGeS-i tegevust ning sugupuude uurimist tutvustavad materjalid.
Sugupuude näitus Urvaste kirikus on avatud:
20. – 27. juuli T-L kell 10-15
28. juuli – 31. august T, K, R ja P kell 9-11
Näitust saab vaadata kuni 31. augustini 2008.a.

NB! Näituse lõpetamine toimub pühapäeval, 7. septembril pärast jumalateenistust (orienteeruvalt kell 12). Kohal on Eesti Genealoogia Seltsi Võrumaa osakonna esindajad.
———————————————————–
Käesolevale teatele on lisatud näituse plakat (pdf-formaadis), mida on võimalik välja printida ja teadetetahvlitele riputada. Plakati vaatamiseks vajaliku Acrobat Reader programmi saab laadida siit: http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html 
———————————————————–
Eesti Genealoogia Selts (EGeS) kutsub näitusel osalema lisaks oma liikmetele Urvaste kihelkonna sugupuude uurijaid ka väljastpoolt seltsi. 
Paluks eksponaadid valmis teha ja kontaktisikute kätte toimetada hiljemalt 15. juuliks. Näituse ülespanek Urvaste kirikus laupäeval, 19.07 (ennelõunal)
Kontaktisikud (sh eksponaatide kogumine): 
— Tallinnas: Urve Tamming – e-post: urve.tamming@mail.ee ; tel kodus 600 8654; mobiil 5662 9646; 
— Võrus: Maimu Hinn – e-post: hinnmaimu@hot.ee ; mobiil 5190 9744 
— Urvastes: kirikuõpetaja Üllar Salumets; mobiil 511 8271 

NB! Tingimused eksponaatidele:
Näituse paremaks korraldamiseks ja seoses näituseruumide võimalustega peame vajalikuks esitada eksponaatide vormistamiseks mõningaid tingimusi: 
– sugupuude skeemid, tabelid, stendid jm peavad olema varustatud tugevdusliistuga (sh võimalusega kinnitada riputusnööri, tugevdusliist soovitavalt puidust) vähemalt eksponaadi ülemises servas, rullikeeratavatel eksponaatidel raskuseks ka alumises servas; 
– eksponaatide kleepimine seinale või muul viisil seinale kinnitamine ei ole võimalik;
– seinale riputatava eksponaadi soovitav maksimaalne kõrgus 2 meetrit, laius soovitavalt mitte üle 1,5 meetri; 
– horisontaalsetele alustele (laudadele) on võimalik paigutada ainult köidetud uurimusi ja albumeid (soovitavalt ca A4 formaadis, maksimaalselt A3 formaadis);
– palume eksponaadid varustada selle valmistaja (suguvõsauurija) kontaktandmetega, et huvilistel oleks võimalik vajadusel tegijaga konkreetse sugupuu teemal otse ühendust võtta;
– palume mitte esitada üksikuid dokumente, fotosid, suguvõsa või kokkutulekute meeneid vms – paluks need kinnitada näitusele sobivalt nt paberist, kartongist vms alustele ja kujundada seinale riputatavaks või kokku köidetud eksponaadiks.
—————————————————-
Paluks seda infot edastada kõigile, keda arvate sugupuude näitustel osalemisest ja näituse külastamisest huvitatud olema.


Eike Riis
Näituse koordinaator,
EGeS-i Tallinna osakond
e-post: eike.riis@gmail.com ; mobiil 5011 548


Tagasi
© 2005-2009 Eesti Genealoogia Selts Genealoogiaalane kirjandus